Громадська організація "Громадський рух “Жіноча Сила України" | Співпраця з Національною гвардією України
810
post-template-default,single,single-post,postid-810,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_popup_menu_text_scaledown,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Співпраця з Національною гвардією України

Співпраця з Національною гвардією України

Зустрічі з жінками з родин учасників АТО/ООС Національної гвардії України

«Жінки часто не впізнають своїх чоловіків після участі у бойових діях: з новими поглядами, знайомствами, проблемами, страхами і, можливо, проявами агресії. Повернення до мирного життя може затягнутись, але без любові, турботи і домашнього затишку це стане практично неможливим».  Головною метою зустрічей, які організовуються з жінками-членами учасників АТО НГУ є відкрита розмова жінок про актуальні для них проблеми: отримання соціальних гарантій військовослужбовцями АТО згідно чинного законодавства; надання практичних рекомендацій та порад психолога стосовно уникнення непорозуміння з чоловіками; навчання жінок вправам психологічної саморегуляції, адже сім’я, близькі люди стають основними психореабілітаційними факторами за тієї умови, що вони готові взяти на себе цю роль не тільки морально, але і з точки зору необхідних знань в питаннях психореабілітації.

«Чоловіки завжди хочуть повертатись до дружин, які готові слухати, чути, розуміти, допомагати, підтримувати і приймати їх такими, якими вони є…», – такі висновки роблять жінки після зустрічей з «Жіночою Силою України».

Як це відбувається на практиці в різних регіонах, ви можете прочитати за посиланнями:

Під час зустрічі  жінки-військовослужбовці Академії дізналися, що певні болісні відчуття та захворювання виникають саме на ґрунті стресових відчуттів та ситуацій. Просто треба знати, від чого з’явилися ті чи інші симптоми. Наприклад, респіраторні захворювання (астма, проблемне дихання, бронхіт) пов’язані з пережитим стресом, серцево-судинні недуги мають підґрунтя так званою «недолюбленості». Головні болі мучать людину від того, що під час стресу в неї стискається шлунок, а невисловлені емоції є передумовою хворого горла.  Аби якісно боротися з такими симптомами, представники «Жіночої сили» показали нашим жінкам у погонах низку вправ. Зокрема жінки виконували «ключ Алієва», «поплескування», «млин», «вправу на довіру», «німий покрик», «арку». «Уявляєте, мені вони дійсно допомогли. Відчувається така легкість, адже є з чим порівнювати. Я зранку відчувала легкий артеріальний тиск, а зараз усі симптоми пропали. Думаю, що такі тренінги неабияк потрібні у наш час жінкам: як військовослужбовцям, так і цивільним. Робота, родина, діти займають левову долю життя, а на себе часу завжди бракує. А так, ми дізналися багато цікавого й нового про свій внутрішній стан», – поділилася своїми враженнями старший прапорщик Ірина Семененко. Наприкінці тренінгу всі бажаючі отримали індивідуальну консультацію від тренерів і обмінялися контактами з ними.

Обмін досвідом з психологами та капеланами Національної гвардії України

Ми щиро дякуємо за можливість ділитися з військовими психологами Національної гвардії набутим досвідом роботи. Наша мета під час цих занять – дати навички самодопомоги в складних умовах. Адже якщо психолог хоче ефективно працювати, він повинен систематично виконувати всі вправи сам, щоб відчути результати на собі. З багатьма психологами ми вже зустрічалися під час наших поїздок в зону проведення АТО та занять в частинах Нацгвардії. Сьогодні вони вирізняються поміж інших своєю впевненістю у виконанні вправ і це дуже важливо для нас.

Як це відбувається на практиці в різних регіонах, ви можете прочитати за посиланням:

  • В рамках проведення курсів післядипломної освіти з психологами Національної гвардії до Академії для проведення тренінгу завітали представники громадської організації «Жіноча сила України». Деталі за посиланням
  • Навчання психологів ТРК Центр (Дніпро) 01 липня 2016 року відбулася під час зборів офіцерів-психологів Центрального ОТО НГУ відбулася зустріч військових психологів з організацією «Жіноча сила України», де розглядалося питання тілесно орієнтованих практик із самодопомоги та допомоги військовослужбовців при складних емоційних станів. Деталі за посиланням.
  • Навчання психологів ТРК Північ ( Київ). Під час вдосконалення фахової підготовки офіцерами (психологами) військових частин Північного Київського оперативно-територіального об’єднання та військових частин Київського гарнізону психологи ” Жіночої Сили України” ділилися  практичним досвідом з колегами. Деталі за посиланням.

  • Організація навчального курсу з графології для психологів НГУ за участю експертки з графології Марини Фоменко. Деталі за посиланням.
  • 2 жовтня 2017 р. психологи ГО ” Жіноча сила України” ділилися практичним досвідом в напрямку експрес-діагностики, зокрема візуальної психодіагностики під час навчально-методичних зборів психологів Північного оперативно-територіального об’єднання та військових частин Київського гарнізону Національної гвардії України. Деталі за посиланням

 

 

 

 

 

  • 25-26 вересня 2019 р. психологи військових частин Київського гарнізону НГУ на базі Північного Київського територіального управління брали участь в планових навчально-методичних зборах.

Представники ГО «Жіноча сила України» Ольга Вакулюк-Лукашук та Наталія Дідик відпрацювали з психологами практичні аспекти індивідуального консультування та надали рекомендації щодо проведення структурованого інтерв’ю для оцінки депресії. Деталі за посиланням.

У часть у професійно-психологічному відборі офіцерів-психологів НГУ
та у складі журі конкурсів на кращого психолога Національної гвардії України

Вперше в історії силових структур України, 6 вересня відбувся професійно-психологічний відбі офіцерів на нові посади у формі випробування на конкурсній основі. Відповідно до вимог наказу Міністерства внутрішніх справ України від 02.08.2016 № 743 у Головному управлінні Національної гвардії України скорочено психологічну службу управління по роботі з особовим складом та введено відділ психологічного забезпечення.
З метою об’єктивного оцінення рівня знань кандидатів, професійної підготовки, навиків практичної роботи була сформована комісія із числа провідних науковців та практиків ЗСУ, ДСНС, МВС, двох очільників провідних вузів, чотирьох докторів психологічних наук і п’яти кандидатів психологічних наук, ГО “Ліга офіцерів” та ГО “Жіноча Сила України”.Деталі за посиланням.

12-13.02.18 р. психологи ГО «Жіноча Сила України» були залучені у якості членів журі до І-го етапу конкурсу на визначення кращого психолога Національної гвардії України серед військових частин Північного оперативно-територіального об’єднання та військових частин прямого підпорядкування, який відбувався на базі Північного Київського територіального управління Національної гвардії. В перший день проведення конкурсу учасники відзвітували перед членами журі про власні професійні досягнення та здобутки за минулий рік. Під час виступів оцінювались вміння конкурсантів аналізувати та узагальнювати власний досвід. 

Також почесне журі перевірили теоретичні знання психологів за спеціальністю та вимоги нормативно-правових актів психологічного забезпечення НГУ.Наступного дня учасники конкурсу продемонстрували рівень своїх практичних навичок на загально-військовій смузі перешкод, виконуючи індивідуальні завдання, які розкривають їхні можливості роботи в екстремальних ситуаціях. При цьому кожен з них використовував інноваційні прийоми, методи повсякденної діяльності: вміння здійснювати експрес діагностику військовослужбовців з наданням їм першої психологічної допомоги під час бойових дій, в стресових ситуаціях; перевіряти психологічну готовність особового складу до несення служби зі зброєю та використовувати професійні навички в роботі з командою, групою бійців з метою визначення у них лідерських якостей.Деталі про конкурс за посиланням:
http://ngu.gov.ua/ua/news/vyznacheno-krashchyh-psyhologiv-pivnichnogo-oto-ta-viyskovyh-chastyn-pryamogo-pidporyadkuvannya

23 квітня 2018 року проведено фінальний етап конкурсу на кращого психолога  Національної гвардії  України, який приурочено до Всеукраїнського дня психолога.

До команди членів журі (12 осіб), яка представлена очільниками психологічних служб, практичними психологами складових сектору безпеки та оборони і спеціалістами громадських організацій увійшли також психологи ГО “Жіноча ила України”. Деталі за посиланням 

 

 

30 та 31 травня 2019 р. у Міжнародному центрі підготовки підрозділів НГУ, що на Київщині, відбувся II етап конкурсу на визначення кращого психолога Національної гвардії України. Знання  конкурсантів оцінювало журі, до складу якого ввійшли представники Нацгвардії, структурних підрозділів МВС України: Департаменту персоналу, Національної поліції, Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій. Також оцінку гвардійським психологам давали представники Збройних Сил України та ГО «Жіноча Сила України». Деталі за посиланням.

 

 

 

 

 

12-13 лютого 2020 р на базі Північного територіального управління пройшов І етап конкурсу на визначення кращого психолога Національної гвардії України.

До складу журі, які оцінювали конкурсантів, входили психологи ГО «Жіноча сила України» Наталія Умеренкова та Ольга Вакулюк-Лукашук Olga VaLu, представники Нацгвардії, структурних підрозділів МВС України: Департаменту персоналу, Національної поліції, Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій та представники Збройних Сил України.

За результатами конкурсу перемогу здобула начальниця служби психологічного забезпечення Київського ф

Конкурс на кращого психолога проходить третій рік поспіль і психологи «Жіночої сили України», як фахівці, що працюють із сім‘ями військовослужбовців, третій рік беруть участь у складі журі.

Деталі за посиланням6

https://www.facebook.com/syla.in.ua/photos/pcb.2660065157602434/2660064980935785/?type=3&theater

 

 

 

 

Tags: