Громадська організація "Громадський рух “Жіноча Сила України" | Вивчення зарубіжного досвіду підтримки сімей військовослужбовців
15778
post-template-default,single,single-post,postid-15778,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_popup_menu_text_scaledown,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Вивчення зарубіжного досвіду підтримки сімей військовослужбовців

Вивчення зарубіжного досвіду підтримки сімей військовослужбовців

Про досвід організації  роботи з сім’ями військовослужбовців в арміях країн-партнерів для порталу armyinform.com.ua. Розповідає директорка ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України» Наталія Умеренкова.

«В армії США є посадова особа, яка на рівні батальйону відповідає тільки за роботу із сім’ями військовослужбовців»

СИСТЕМА РОБОТИ ІЗ СІМ’ЯМИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ДОСВІДУ США, КАНАДИ, ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

У матеріалі викладено результати порівняльного аналізу системи роботи із сім’ями військовослужбовців у США, Канаді та Великій Британії як першого етапу узагальнення міжнародного досвіду. За основний метод дослідження взято аналіз публікацій в англомовній літературі, а також результати бесід у форматі глибинних інтерв’ю з офіцерами, дружинами офіцерів, ветеранами та дружинами ветеранів США і Канади (усього 6 інтерв’ю, з них 5 – особисті зустрічі, 1 – відеозв’язок за допомогою скайпу).

Завдяки проведеному дослідженню з’ясовано, що найбільш комплексно організовано взаємодію із сім’ями військових у США: проводиться робота на рівні підрозділу; надається комплекс послуг у центрах підтримки, розташованих на території військових баз; функціонує мережа тематичних інформаційних онлайн-ресурсів; надається цілодобова інформаційна підтримка у форматі індивідуальних консультацій; розроблено серію методичних матеріалів та інструкцій для всіх учасників процесу.

Виявлено, що в Канаді система роботи із сім’ями у військовому підрозділі має два ключових елементи: робота військового капелана і підтримка з боку військового багатосервісного ресурсного центру. Аналіз системи роботи із сім’ями військових у Великій Британії показав, що тут, на відміну від США та Канади, використовується унікальний досвід стимулювання територіальних громад до підтримки військових спільнот на основі інструментів Угоди про збройні сили.

Зроблено висновок, що з огляду на особливості поточної ситуації в Україні жодна з описаних систем у повному обсязі не може наразі бути використана. Разом з тим, поєднавши елементи розглянутих систем, взявши до уваги значущі національні особливості, можна отримати бажаний результат. Запропоновано дискусію про особливості використання міжнародного досвіду для подальшого формування в Україні системи роботи із сім’ями військовослужбовців.

З детальним аналізом можна ознайомитися за посиланням https://lib.iitta.gov.ua/720998/

За допомогу в організації дослідження дякуємо військовому капелану 184-го Навчального центру Святославу Юрківу.

Система підтримки сімей військовослужбовців під час циклу розгортання: досвід США та Канади

Те, що ми називаємо ротаціями  і відрядженнями в АТО/ООС, за кордоном називають розгортаннями, англійською deployment 

Як в Канаді, так і в США існує система підтримки сімей військовослужбовців під час розгортання війсьоквих.

Більше того, розгортанням вважається не лише період безпосереднього виконання військовим задань у зоні бойових дій (у місцях за призначенням) а й період підготовки до відправлення та період відновлення після повернення.

І на усіх цих етапах розгортання (перед відправленням, під час виконання завданнь у пункті призначення та після повернення) існує організавана на рівні військових формувань підтримка членів сімей.

Поки що мріємо, щоб в Україні також така система почала працювати. Якщо бути чесними, не зовсім мірємо, але щось і робимо для цього, спільними зусиллями з офіцерами НГУ і ЗС України, які розуміють роль сім’ї для морального і психологічного стану бійця.

То ж ділимося з вами зарубіжним досвідом і запрошуємо до когорти однодумців у розбудові системи по роботі  сім’ями військових в Україні.

З детальним аналізом можна ознайомитися за посиланням https://lib.iitta.gov.ua/720999/

Що іще цікавого є у підтримці сімей військовослужбовців за кордоном?

Про це ми періодично пишимо на пабліку #ДружиниВійськовослужбовцівУкраїни

Тут і про святкування Дня військового подружжя і Дня дитини військового і всілякі цікавинки досвіду підтримки стосунків з чоловіком і татом на період його відсутності.

То ж заходьте, знайомтеся, пропонуйте тематики, долучайтес до команди авторів. Завжди раді співпраці!