Громадська організація "Громадський рух “Жіноча Сила України" | Співпраця із Збройними Силами України
15856
post-template-default,single,single-post,postid-15856,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_popup_menu_text_scaledown,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Співпраця із Збройними Силами України

Співпраця із Збройними Силами України

Пілотний проєкт ЗСУ: робота з родинами військових

Як ми вже писали раніше, у Збройних Силах України започаткувався напрямок роботи з сім‘ями військовослужбовців. З січня по квітень цього року реалізовано пілотний проєкт на базі трьох бригад ЗСУ. Раді відмітити, що фахівці ГО “Громадська організація “Жіноча сила України”, були залучені у якості експертів на етапі формування програми пілотного проєкту, в основу якого покладено досвід країн-членів НАТО. Про його перебіг можна прочитати за посиланням.
Запровадження в Україні практики по роботі з сім’ями, яка діє в арміях країн-партнерів, і їх адаптація до місцевих реалій, дає змогу українській армії рухатися не лише до стандартів НАТО, а й до побудови системної і комплексної роботи на благо усієї військової спільноти. Це сприяє можливості працювати, розвивати і розгортати діяльність далі, а також планувати у роботі з українськими військовими нові кроки і горизонти🙏

Пілотний проєкт ЗСУ: робота з родинами військових

 

За ініціативи Головного управління морально-психологічного забезпечення Генерального штабу ЗС України та за експертної підтримки ГО “Жіноча Сила України” розпочато пілотний проєкт щодо організації роботи з сім’ями військовослужбовців за стандартами #НАТО.

Під час організаційною зустрічі з командою проєкту фахівці “Жіночої Сили” поділилися власним практичним досвідом проведення заходів із членами військових сімей на базі військових частин. А також поділилися результатами дослідження систем психосоціальної роботи із членами сімей військовослужбовців у таких країнах-членах НАТО як США та Канада.

“Метою є визначити спроможність посадовими особами морально-психологічного забезпечення бригад, полків Збройних Сил України організовувати та проводити заходи соціальної підтримки сімей військовослужбовців за принципами, які застосовуються в арміях-країн членів НАТО, – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Генерального штабу ЗС України полковник Володимир Яцентюк.
Зокрема мова йде про психологічну підтримку сімей для подолання негативних наслідків проходження військової служби: тривалого відриву від родини, отримання психологічних травм під час участі в бойових діях тощо. Другий напрямок – соціальна підтримка неповних сімей, допомога під час переїзду до іншого населеного пункту та інше. Велику увагу планується приділити також самоорганізації сімей військовослужбовців. Так, за досвідом збройних сил США та Канади, в підрозділах планується створити групи «сімейної готовності» через яких командування частини підтримуватиме зв’язок з кожною родиною військовослужбовця не залежно від місця її проживання.
– Всі опитування, соціологічні дослідження, які проводилися за останні роки в ЗС України свідчать, що для військовослужбовця підтримка його сім’ї, питання її забезпечення, можливість спілкування з рідними – це головна потреба та цінність. Тому наша задача – створити такі умови проходження служби і можливості для самоорганізації сімей, щоб комплексно, разом забезпечувати готовність військовослужбовців до виконання завдань за призначенням, – пояснив начальник відділу соціальної роботи Головного управління морально-психологічного забезпечення Генерального штабу ЗС України полковник Володимир Кашлюк.
Експеримент триватиме до кінця квітня цього року і буде проводитися одночасно в трьох військових частинах Чернігівської, Житомирської та Херсонської областей. Планується, що участь в проєкті візьмуть обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, місцеві органи соціального захисту населення та громадські організації”

Джерело: https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/1830827627086486