Громадська організація "Громадський рух “Жіноча Сила України" | Міжвідомча взаємодія для вдосконалення соціальної та психологічної підтримки сімей військовослужбовців
15872
post-template-default,single,single-post,postid-15872,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_popup_menu_text_scaledown,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Міжвідомча взаємодія для вдосконалення соціальної та психологічної підтримки сімей військовослужбовців

Міжвідомча взаємодія для вдосконалення соціальної та психологічної підтримки сімей військовослужбовців

Міжвідомча робоча група

Зустріч була присвячена обговоренню стану нормативно-правового регулювання психосоціальної підтримки сімей діючих військовослужбовців.
🔰Під час засідання учасники дійшли згоди, що у чинному законодавстві відсутнє (відповідне вимогам часу) нормативно-правове регулювання соціальної та психологічної підтримки і супроводу членів сімей військовослужбовців.
🔰За підсумками зустрічі окреслено план дій, який передбачає підготовку відповідних пропозицій і внесення змін до Законів України та інших нормативно-правових актів.
Представники військових структур і громадськості виступили «спільним фронтом» у питанні створення сучасної, дієвої системи психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців. Тому реалізація цього наміру може бути досягнута у доволі короткостроковій перспективі.
🇺🇦 Те, що військові є опорою і захистом України, особливо в умовах війни – це безумовний факт. Однак опорою і підтримкою кожного військовослужбовця, у свою чергу, є його найближче оточення, сім‘я. То ж кожен військовий, який захищає державу, має бути впевненим, що в цей час держава піклується про його сім’ю та підтримує її.
Саме тому завдання громадськості, народних депутатів України і відповідальних осіб з силового блоку – це зробити все можливе для того, щоб захисники України відчували: їхні родини отримують належну допомогу і підтримку.

 

07.07.21. – відбулося Перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань вдосконалення психологічної та соціальної роботи з сім’ями військовослужбовців України.
Сім’я належить до найважливіших громадських і державних цінностей, і саме на вдосконалення підтримки родин військовослужбовців налаштовано проект, перші кроки якого було реалізовано під час зустрічі.
Під часу заходу учасники:
✅ поділилися досвідом психологічної та соціальної роботи з сім’ями діючих військовослужбовців
✅виокремили ключові проблеми, які потребують консолідованої міжвідомчої роботи
✅обговорили нормативно-правові документи, внесення змін до яких здатне підняти роботу з сім’ями військових на інший, вищий рівень.
За підсумками заходу сплановано подальші кроки роботи в межах проекту.
🔰Захист і безпека країни багато у чому залежить від того, наскільки впевнено почувається військовий під час служби, про що було зазначено під час обговорення. Будучи впевненим, що про рідних попіклуються належним чином, військовослужбовець зосереджується на виконанні обов’язків.
З цієї причини належна підтримка сім’ї військового є однією зі складових обороноздатності країни.
Вітаємо з Днем родини і запрошуємо усіх бажаючих долучатися до розбудови системи підтримки сімей військовослужбовців України.

 

 

 

 

 

Міжнародний міжвідомчий круглий стіл

25 травня 2021 р. у Києві вперше в Україні відбувся Міжнародний міжвідомчий круглий стіл, присвячений питанням вдосконалення психосоціальної роботи з сім’ями військовослужбовців у військових формуваннях.
📌Захід організовано за спільної ініціативи ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України», Головного управління Національної гвардії України, Синодального управління військового духовенства ПЦУ.
📌Серед учасників круглого столу були представники структур сектору безпеки та оборони України, на яких поширюється Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», військові капелани та представники громадських організацій. Також до заходу долучились народні депутати України, члени Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України та Комітету Верховної Ради України з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
📌Круглий стіл був ініційований передусім для того, щоб об’єднати в одному просторі представників структур сектору безпеки і оборони України для налагодження комунікації про психосоціальну роботу з членами сімей військовослужбовців, а також для ознайомлення з досвідом такої роботи у країнах-партнерах.
📌Представники силових структур Естонії, Канади, США та Латвії розповіли, як здійснюється робота з сім’ями в арміях їхніх країн. Оскільки формат проведення передбачав онлайн та офлайн-участь, учасники мали змогу поставити питання зарубіжним спікерам та окреслити проблеми, які існують в українських реаліях.
🔰Зокрема, представники Естонії, США та Канади, розповіли, що у їхніх країнах функціонують окремі програми, спрямовані на психосоціальну підтримку сімей військовослужбовців та виокремлені служби (посадові особи), які реалізовують ці програми на усіх рівнях (від вищого – Міністерство оборони, до найнижчого – на рівні роти).
✅Про деталі функціонування систем у цілому та особливості підтримки сімей на період участі військовослужбовців у місіях, ми напишемо додатково, у тому числі за підсумками окремої зустрічі із спікером з Канади, який з технічних причин не зміг підключитися у синхронному режимі.
🔰За підсумками круглого столу було узгоджено створити міжвідомчу робочу групу, в рамках якої:
✔️організувати обмін досвідом, що вже напрацьований у силових структурах України;
✔️визначитися, якого досвіду кому не вистачає і сформувати запити для посилення цієї роботи;
✔️залучити досвід зарубіжних партнерів для розробки та вдосконалення протоколів і стандартів роботи з сім’ями військовослужбовців в Україні;
✔️ проаналізувати чинні нормативно-правові акти та звернутися до Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України з метою проведення робочої зустрічі для обговорення пропозицій із вдосконалення наявних нормативно-правових актів.
Про ці та інші кроки готові інформувати ЗМІ та широкі кола громадськості на цій сторінці.
Окрему вдячність висловлюємо командуванню та колективу Північне оперативно-територіальне об’єднання Національної гвардії України за можливість проведення заходу на базі військової частини 3066 та всебічний супровід і підтримку 🙏
І дякуємо офіцерам, завдяки яким цей захід став можливим Sergey Chegevskiy, Alexandr Izdebsky Сергей Блощицын Vincheslav Nik 🙏