Громадська організація "Громадський рух “Жіноча Сила України" | Про нас
15290
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15290,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_popup_menu_text_scaledown,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Про нас

Громадська організація «Громадський рух «Жіноча Сила України» офіційно зареєстрована 24 вересня 2014 року. При створенні організації, до її членів увійшли люди, які є учасниками подій Революції Гідності та були орієнтовані на об`єднання заради допомоги бійцям АТО та їхнім родинам.

Наша місія:
допомагати сім’ям військових формувати стійкість до викликів військової служби та сприяти становленню системного і сталого партнерства сімей військовослужбовців та армії.

Завдання організації:

  • надання соціально-психологічної підтримки членам родин військовослужбовців;
  • підтримка жінок та дітей з родин військовослужбовців, які опинились у складних життєвих обставинах;
  • сприяння формуванню системи соціально-психологічної підтримки сімей військовослужбовців у військових структурах та країні загалом;
  • розробка просвітницьких матеріалів та проведення просвітницьких і навчальних заходів психологічного спрямування.

У березні 2022 року нашою організацією створено проєкт «Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців», який функціонує за сприяння Збройних Сил України, Департаменту соціально-гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України, Національної гвардії України.

Починаючи з вересня 2014 року по липень 2016року проведено більше 15-ти прес – конференцій, ряд теле/радіоефірів, видано серію статей у популярних друкованих та інтернет -виданнях на тему допомоги родинам бійців у Києві, Запоріжжі, Миколаєві, Харкові, Луцьку.

Делегати Жіночої Сили України до 2017 року офіційно входили до складу регіональних громадських приймалень Міністра оборони.

У 2016 році у партнерстві з ГО «Stratcom» було реалізовано  задум проекту інформаційної підтримки демобілізованих військових, який набув розвитку у проекті «Демобілізація 2016» http://demobilization.info/

З 2016 року представники організації входять до складу конкурсних комісії конкурсу на визначення кращого психолога Національної гвардії України та залучаються до заходів з обміну досвідом з військовими психологами.

Оформлено десятки запитів до органів влади, на основі відповідей яких ГО «Жіноча Сила» долучилась до розробки законопроектів та  алгоритмів взаємодії з місцевими органами соціального захисту населення, завдяки чому в багатьох обласних та районних центрах були прийняті додаткові пільги для бійців АТО та членів їх родин.

Психологи ГО «Жіноча Сила», як на прохання Національної гвардії України, так і самостійно, організовують психологічні практикуми для жінок, які тісно пов`язані з бійцями АТО/ООС (матерів, дружин, сестер, волонтерів), на основі яких формують групи взаємопідтримки жінок. Така робота проводиться в Київській, Рівненській, Дніпропетровській, Харківській, Сумській, Волинській, Закарпатській, Донецькій, Запорізькій, Хмельницькій та інших областях як у форматі групової, так і  індивідуальної роботи, в тому числі надання консультацій по телефону в особливих випадках. Така ж робота проводиться у співпраці з місцевими органами соціального захисту та військовими капеланами.

У співпраці з Синодальним управлінням військового духовенська ПЦУ проведено ряд навчально-практичних та навчально-реабілітаційних заходів для військових капеланів та священників-волонтерів, які допомагають воїнам АТО/ООС.

З 2018 року експерти ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України» вивчають досвід підтримки сімей військовослужбовців країн-членів НАТО, проводять дослідження потреб дружин військовослужбовців та ветеранів та спільно з військовими фахівцями розробляють дорожню карту імплементації зарубіжного досвіду підтримки сімей військовослужбовців в Україні.

Протягом 2021 року силами організації проведено Перший міжвідомчий міжнародний круглий стіл, присвячений питанням вдосконалення психосоціальної роботи з сім’ями військовослужбовців у військових формуваннях та проведено низку міжвідомчих робочий груп для вдосконалення нормативного забезпечення системи роботи з сім’ям військовослужбовців.

Громадська організація «Громадський рух «Жіноча Сила України»  співпрацює з мережею волонтерських та громадських організацій, місцевими органами влади, центрами соціального захисту населення, Національною гвардією України, Збройними Силами України, Міністерством оборони України, Державною службою з питань надзвичайних ситуацій, Державною прикордонною службою України, військовим духовенством ПЦУ та УГКЦ, ЗМІ, адвокатами та психологами.

ЗВІТИ ОРГАНІЗАЦІЇ

Звіт ГО Жіноча Сила 2020_2021-рр

Звіт ГО Жіноча Сила за 2022